Forum Gündemi:

Konu Başlığı : OUTLOOK.EXE nedir ve nasıl düzeltilir?

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : System
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Super Moderator
266
konular
0
(Ticaret Puanı: )
May 2019
(Kayıt Tarihi)
06-03-2019, 12:09 AM
OUTLOOK.EXE dosyasına genel bakış

OUTLOOK.EXE nedir?

OUTLOOK.EXE, Windows İşletim Sistemi için Microsoft tarafından geliştirilmiş olan, Office - Small Business Edition ile ilişkili bir EXE dosyası türüdür. OUTLOOK.EXE dosyasının en son bilinen sürümü, Windows için üretilmiş olan 1.0.0.0 sürümüdür. Bu EXE dosyası 1 yıldız popülarite derecelendirmesi ve "Bilinmeyen" güvenlik derecelendirmesine sahiptir.

EXE Dosyaları Nedir?

OUTLOOK.EXE gibi EXE ("yürütülebilir") dosyaları, bilgisayarın, bir işlevi yerine getirmek üzere adım adım izlediği talimatları içeren dosyalardır. Bir EXE dosyasına "çift tıkladığınızda", bilgisayarınız otomatik olarak, yazılım geliştiricisi (örn. Microsoft) tarafından bilgisayarınızda bir program çalıştırmak üzere dizayn edilen bu talimatları yürütür (örn. Office - Small Business Edition).

Bilgisayarınızdaki tüm yazılım uygulamaları yürütülebilir bir dosya kullanır - web tarayıcınız, sözcük işlemciniz, elektronik tablo programınız vb. Bu nedenle bu tip dosyalar, Windows işletim sistemindeki en yararlı tipteki dosyalardan biridir. OUTLOOK.EXE gibi yürütülebilir dosyalar olmadan, bilgisayarınızdaki hiçbir programı kullanamazsınız.

Neden EXE Hataları Alıyorum?

Kullanışlılığı ve aynı anda pek çok yerde bulunabilme özelliği sayesinde, EXE dosyaları genellikle virüs / kötü amaçlı yazılım bulaştırma yöntemi olarak kullanılır. Genellikle, virüsler zararsızmış gibi görünürler (örneğin OUTLOOK.EXE) ve İSTENMEYEN e-posta ya da kötü amaçlı web siteleri tarafından dağıtılan bu dosyalar, yürütülünce (örneğin EXE dosyasına çift tıkladığınızda), bilgisayarınıza bulaşabilir.

Ayrıca, virüsler EXE dosyalarına bulaşabilir, onları değiştirebilir ve bozabilir. Bu durum, Office - Small Business Edition ya da ilgili bir program yürütüldüğünde hata bildirimlerine neden olabilir. Bu yüzden, güvenilir bir kaynaktan geldiğini düşünseniz bile, bilgisayarınıza indirdiğiniz tüm yürütülebilir dosyalar açılmadan önce virüs taramasından geçirilmelidir.

EXE Hataları Ne Zaman Oluşur?

OUTLOOK.EXE ile ilişkili olanlar gibi, EXE hataları, genellikle bilgisayar başlatmada, program başlatmada ya da programınızda belirli işlevleri kullanmayı denerken (örn. yazdırma) ortaya çıkar.

Genel OUTLOOK.EXE Hata İletileri

Windows tabanlı bir bilgisayarda ortaya çıkabilecek en yaygın OUTLOOK.EXE hataları şunlardır:

"OUTLOOK.EXE Uygulama Hatası."
"OUTLOOK.EXE geçerli bir Win32 uygulaması değil."
"OUTLOOK.EXE bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Sorun için özür dileriz."
"OUTLOOK.EXE bulunamadı."
"OUTLOOK.EXE bulunamadı."
"Program başlatmada hata: OUTLOOK.EXE."
"OUTLOOK.EXE çalışmıyor."
"OUTLOOK.EXE başarısız oldu."
"Hata Uygulaması Yolu: OUTLOOK.EXE."
Bu EXE hata mesajları, OUTLOOK.EXE ile ilişkili yazılım programı çalışırken (örn. Office - Small Business Edition) program yükleme sırasında, Windows başlatma ve kapatma veya hatta Windows işletim sisteminin yüklenmesi sırasında ortaya çıkabilir. OUTLOOK.EXE hatasının nerede ve ne zaman ortaya çıktığının kaydını tutmak, sorun gidermenin önemli bir parçasıdır.

OUTLOOK.EXE Hatalarının Nedenleri

OUTLOOK.EXE sorunları, bozuk ve eksik dosyalarla, OUTLOOK.EXE ile ilişkili geçersiz kayıt defteri girdileriyle veya virüs / kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkilendirilebilir.

Daha spesifik olarak, bu OUTLOOK.EXE hatalarına şunlar neden olabilir:

OUTLOOK.EXE / Office - Small Business Edition ile alakalı bozulmuş Windows kayıt defteri anahtarı.
Virüs ya da kötü amaçlı yazılım OUTLOOK.EXE dosyasını ya da ilişkili Office - Small Business Edition program dosyalarını bozmuş.
Başka bir program kötü amaçlı olarak ya da yanlışlıkla OUTLOOK.EXE ile ilgili dosyaları silmiş.
Başka bir program Office - Small Business Edition ve onun paylaşılan başvuru dosyalarıyla çakışıyor.
Office - Small Business Edition yazılımının bozuk indirilmesi ya da eksik kurulması.

OUTLOOK.EXE Hataları Nasıl Düzeltilir

Uyarı: OUTLOOK.EXE dosyasının "EXE indirme" sitelerinden indirilmesini önermiyoruz. Bu siteler, OUTLOOK.EXE dosyasının resmi geliştiricisi tarafından onaylanmamış EXE dosyaları dağıtır ve bu dosyalar genellikle virüslü dosyalar ya da diğer kötü amaçlı yazılım dosyalarıyla birlikte paketlenir. OUTLOOK.EXE dosyasının bir kopyası gerekirse, bu dosyayı doğrudan Microsoft üzerinden temin etmeniz önerilir.

Aşağıdaki adımları izleyin

1. Başlat düğmesini tıklatın.
  2. Arama kutusuna "command" yazın. Henüz ENTER tuşuna BASMAYIN!
  3. Klavyenizdeki CTRL-Shift tuşlarını basılı tutarken, ENTER tuşuna basın.
  4. Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.
  5. Evet'i Tıklatın.
  6. Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.
  7. "regedit" yazın ve ENTER tuşuna basın.
  8. Kayıt Defteri Düzenleyicisinde, yedeklemek istediğiniz OUTLOOK.EXE ile ilişkili anahtarı seçin (örn. Office - Small Business Edition).
  9. Dosya menüsünden, Dışarı Aktar'ı seçin.
  10. Kaydet listesinde, Office - Small Business Edition yedek anahtarını kaydetmek istediğiniz klasörü seçin.
  11. Dosya Adı kutusunda, "Office - Small Business Edition Yedeği" gibi bir yedekleme dosyası adı yazın.
  12. Verme Aralığı kutusunda, "Seçili Dal"ın seçildiğinden emin olun.
  13. Kaydet'i Tıklatın.
  14. Daha sonra dosya, .reg dosya uzantısı ile kaydedilir.
  15. Artık, OUTLOOK.EXE ile ilişkili kayıt defteri girdisinin yedeğine sahipsiniz.
Bir Dünya İstiyorum Çocukların Rahatça Oynayabildiği ve Güven İçinde Yaşayabildiği...

* Skype Kullanmıyorum.

Bu Konudaki Mesajlar
OUTLOOK.EXE nedir ve nasıl düzeltilir? - tarafından System - 06-03-2019, 12:09 AM

Foruma Git:

Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi