WMWW | Webmaster Forumu | Webmaster Platformu
Opencart sitede KDV görünmeme sorumuz [çözüldü] - Yazdırılabilir Sürüm

+- WMWW | Webmaster Forumu | Webmaster Platformu (https://wmwebworld.com/forum)
+-- Forum: Webmaster Dünyası (https://wmwebworld.com/forum/webmaster-dunyasi)
+--- Forum: E-Ticaret Yazılımları (https://wmwebworld.com/forum/e-ticaret-yazilimlari)
+---- Forum: OpenCart (https://wmwebworld.com/forum/opencart)
+----- Forum: Opencart Genel Yardım (https://wmwebworld.com/forum/opencart-genel-yardim)
+----- Konu: Opencart sitede KDV görünmeme sorumuz [çözüldü] (/f-opencart-sitede-kdv-gorunmeme-sorumuz-cozuldu.html)Opencart sitede KDV görünmeme sorumuz [çözüldü] - System - 03-09-2020

Merhaba Arkadaşlar

Yaklaşık 3 saat boyunca beni uğraştıran bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. Opencart eticaret kullanıyorum ve memnunum gerçekten kaliteli yalan yok.

Ama maalesef destek forumları Türkiye'de işi biraz ticarete dökmüşler kazanç yoksa yazmıyorlar. İsteyen bozulabilir gerçek neyse o.

Umarım bu forumda ben olduğum sürece bu tip konularda gerekli yardımları yapacağım. Ayrıca yaşadığım sorunların çözümlerini paylaşıyorum ki saatlerce aranmasın.

Ürün sayfasında KDV maalesef gözükmüyordu keza sepette de bende enine boyuna araştırdım ama net sonuç bulamadım sonra denemelerle buldum.

Edindiğim bilgilere göre birçok seçenek bazıları size buda değildir diye gelebilir ama yazışmalarda neler gördüm bu nedenle maddeleştirdim.

İşte nedenler ve çözümleri;

  • Ürün eklerken veri bölümünde vergiyi seçmiyor olabilirsiniz bunu seçtiğinizde düzelecektir.
  • Vergi oranları kısmında Türkiye seçili olmayabilir.
  • Vergi sınıfları kısmında eğer kargo adresi seçili ise genel ayarlarda seçenekler kısmında da onun seçili olmasına özen gösterin
  • Son ve kimsenin aklına gelmeyen neden ise, yerelleştirme alanında coğrafi belgeleri göreceksiniz orada Türkiye'yi seçip düzenleyin kontrol edin Türkiye seçili mi bende united kingdom vardı. Türkiye'yi seçip hepsini kapsayı seçerek seçin.
Eğer bu sonuçlara rağmen çözülmediyse yoruma yazın yardımcı olmaya çalışırım

Kolaylıklar  Wink