WMWW | Webmaster Forumu | Webmaster Platformu

Tam Versiyon: Android Telefonlara Pop3 Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Merhaba Arkadaşlar

Android telefona natro üzerinde barınan web sitenizin alan adı ile oluşturduğunuz E-posta hesaplarınızı yalnızca birkaç adımda kolaylıkla kurabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere ”Android Telefonlara pop 3 mail kurulumu” işlem adımlarını aktarıyoruz.

ADIM:1 Öncelikle telefonunuzun uygulamalarının olduğu bölümden mail kurulumu için menü üzerinden ‘’E-posta’’ simgesine tıklayınız.

ADIM 2: E-mail kurulum bölümünde “E-posta adresi” ve “parolanızı” yazınız,” Giriş yap” butonuna tıklayınız.

ADIM 3: Açılan bölümden “Pop 3 hesabı” seçeneğini tıklayınız. Pop 3 hesabı sunucuda size gelen

e-postaların geçici olarak tutulduğu bir e-posta kutusudur.

ADIM 4: Kullanıcı adınıza “mail adresiniz” Sunucu kısmına “mail.alanadiniz.com” Güvenlik türü “yok” seçeneğini işaretleyiniz. Bağlantı noktası pop 3 kurulumunda ‘’110’’ olmalıdır.

ADIM 5: Smtp sunucusu kısmına “mail.siteadiniz.com” Güvenlik türü “yok” seçeneğini işaretleyiniz.

Giden mail sunucu portu ‘’587’’ olmalıdır.

ADIM 6: E-postalarınızı kontrol etme sıklığınızı belirleyiniz ve işlemi tamamlayınız.